Студентське самоврядування

Самоврядування – школа молодого лідера

Ядром студентства нашого коледжу – є органи студентського самоврядування, діяльність яких спрямована на удосконалення освітнього процесу з метою підвищення якості знань, виховання духовності і культури здобувачів освіти, зростання у них соціальної активності та відповідальності за доручену справу.
Проблеми розвитку студентського самоврядування сьогодні є досить актуальними. Адже, як відомо, Закон України про фахову передвищу освіту надає органам самоврядування у навчальних закладах досить широкі повноваження. Участь у студентському самоврядуванні дає змогу кожній молодій людині виявити свою громадянську позицію, по-друге, це сприяє демократизації відносин між викладачами та студентами, робить їх стосунки більш партнерськими, і, по-третє, робота органів самоврядування допомагає виявляти студентських лідерів, робити студентське життя більш насиченим і цікавим.
Які ж основні завдання повинні вирішувати органи студентського самоврядування навчального закладу? Насамперед, це
– забезпечення і захист прав та інтересів студентів, зокрема, стосовно організації освітнього процесу;
– забезпечення виконання студентами своїх обов’язків;
– сприяння навчальній, науковій та творчій діяльності студентів;
– сприяння створенню відповідних умов для проживання та відпочинку студентів;
– сприяння діяльності студентських гуртків, товариств, об’єднань, клубів за інтересами;
– організація співробітництва зі студентами інших вищих навчальних закладів і участь у молодіжних організаціях.

Рада студентського самоврядування нашого коледжу має таку структуру :
– голова студради та заступник голови;
– навчально-організаційний сектор ;
– сектор культурно-просвітницької роботи;
– сектор соціально-побутовий та волонтерської роботи;
– сектор спортивно-оздоровчої роботи;
– інформаційний сектор .
Студенти, які є членами ради – це талановиті, креативні та амбіційні люди, що старанно і наполегливо діляться своїми ідеями та натхненням з кожним студентом. Саме вони беруть активну участь в організації посвяти першокурсників у студенти «Ми студенти – ЧМФК!», в урочистостях з нагоди Дня медичного працівника та Дня медичної сестри, Міжнародного дня студента. Традиційними стали Козацькі ігри, розважальне шоу «Хто зверху?» в День святого Валентина, спортивно – розважальний конкурс «Нумо, дівчата». Також члени ради студентського самоврядування організовують і проводять інтелектуальні квести, оформлюють стилізовані фотозони з нагоди різних свят. Ще одна наша добра традиція – День самоврядування. Влада у коледжі в цей день переходить в руки студентських лідерів, а заняття проводять студенти-дублери. Лідери студентського самоврядування висвітлюють всі ці події в мережі Facebook та Instagram.

Отож, студентське самоврядування у нашому коледжі дає можливість виявити справжніх студентських лідерів, зробити наше життя більш яскравим і насиченим, допомогти кожному студенту розкрити свої здібності і обдарування.

Положення про студентське самоврядування ЧМФК

План роботи органів студентського самоврядування