Згідно наказу №227 від 11 .05.1963 року по Хмельницькому обласному відділу охорони здоров’я розпочав свою діяльність новий навчальний заклад Хмельницької області – Чемеровецьке медичне училище. В перший же рік створення закладу виникла потреба в навчальній, суспільно-політичній, природничій, довідковій, художній та іншій літературі. В формуванні ядра книжкового фонду брали активну участь: обласна медична бібліотека, бібліотека профспілок, пересічні громадяни – власники особистих бібліотек. На цій основі була відкрита бібліотека Чемеровецького медичного училища. Книжковий фонд нараховував декілька тисяч примірників. Завідувала бібліотекою Кучерява Галина Мефодіївна. З року в рік збільшувався книжковий фонд бібліотеки. До початку 70-х років бібліотека уже нараховувала більше 20 тис. видань.
З березня 1981 року бібліотекарем Чемеровецького медичного училища починає працювати Рудніцька Інна Феліксівна. Книжковий фонд на той час уже становив більше 26 тис. примірників. У цьому ж році, при бібліотеці було відкрито читальний зал. Щорічно книжковий фонд збільшувався шляхом нових надходжень. Виникає потреба розширення приміщення бібліотеки. Із введенням в дію нового спортивного комплексу бібліотеку було переміщено до старого спортивного залу.
В різні роки в бібліотеці працювали Куник Ніна Григорівна, Шиманська Антоніна Станіславівна, Гайда Марія Антонівна, Сорочан Любов Кирилівна, Гончарук Тетяна Володимирівна, Горяча Алла Володимирівна, Харкава Інна Олександрівна. В 2002 році на посаду завідувача бібліотеки було призначено Гуцол Ольгу Миколаївну. У 2024 році – Мальовану Анну Валентинівну, а на посаду бібліотекаря призначено Мазур Аліну Петрівну
У 2010 році проведено реконструкції та ремонт бібліотеки.
Приміщення набуло сучасного вигляду. Читальна зала стала улюбленим місцем студентів у підготовці до занять, а також у проведенні масових заходів.
Велася активна співпраця з провідними спеціалізованими видавництвами, з обмінно-резервним фондом Національної Парламентської бібліотеки України на предмет придбання нових підручників з медичних дисциплін та літературою з інших галузей знань.
Виникла потреба відкриття в приміщенні гуртожитку бібліотечного пункту де розмістився фонд підручників з медичних дисциплін та загальноосвітніх предметів.
Бібліотека активізує свою роботу по всіх напрямках бібліотечно-бібліографічної діяльності.
Ведеться активна пропаганда книги, бібліотеки. Стає традиційним проведення для першокурсників свята бібліотеки. «Бібліотека – джерело знань за участю викладачів-випускників коледжу, відомих людей громади, місцевих поетів та літераторів, з урочистою посв′ятою в читачі бібліотеки. Бібліотекарі коледжу плідно співпрацюють з викладачами-кураторами по проведенню виховних масових заходів з самих різних тем.
Гордістю бібліотеки є її читачі. Значна частина з них досягла вагомих успіхів як у медицині, так і в інших сферах суспільної діяльності.
Попереду – нові плани, нові горизонти розвитку. Головне своє завдання працівники бібліотеки вбачають у тому, аби вона і надалі залишалась осередком знань, мудрості і добра.
Бібліотека веде довідково-бібліографічну та інформаційну роботу. Влаштовуються перегляди літератури, Дні нової книги, Дні інформації. Здійснює індивідуальне інформування читачів-викладачів про нові надходження. Регулярно складаються інформаційні списки для читачів –студентів. В бібліотеці оформлено та постійно оновляється інформаційний куток «Книга. Читач. Бібліотека», а також стенд «Україна і Євросоюз».
Серед них: усні журнали, теоретичні конференції, Історичний відео-журнал, години моралі, пам’яті, літературні зустрічі та ін.
Бібліотекарі ведуть роботу серед студентів з метою пропаганди бібліотечно-бібліографічних знань в формі бібліотечних уроків та бесід щодо збереження підручників: «Правила користування бібліотекою та її читальним залом», «Довідково-бібліографічний фонд бібліотеки як працювати з ним», «Підручник-державна власність бережи його» та ін.
Завдання бібліотеки коледжу:
- забезпечення доступу до інформаційних ресурсів користувачів;
- сприяння роботі коледжу в навчально-виховному процесі,науково-дослідницькій діяльності, підготовці висококваліфікованих спеціалістів медичної галузі;
- популяризації національної літератури, духовних і культурних цінностей українського народу за допомогою масових заходів:
- конференцій, літературно-тематичних вечорів, свят, оглядів тощо;
- створення для користувачів комфортних умов, які сприятимуть оперативному пошуку, повному та якісному отриманню потрібної інформації;
- організація високопрофесійного та оперативного довідково-інформаційного обслуговування;
- відбір, комплектування, систематизація документів та досягнення максимальної відповідності запитів користувачів до надходження літератури;
- забезпечення оптимальних умов для збереження книжкового фонду;
- забезпечення необхідною літературою навчального процесу та науково-дослідницької діяльності;
поповнення баз даних електронного каталогу документів.