Тепло дому без насилля
Ми почуваємося неприємно коли хтось порушує наше право.
Так трапляється в транспорті, на вулиці, де-небудь. Проте, особливо тяжко живеться тим людям, котрі щоденно у себе вдома терплять внутрішні муки й страждання. Це дуже тяжко й боляче, бо люди страждають від того, що їх кривдять близькі люди. Ці близькі люди їх ображають, принижують, зневажають, бʼють , не дають користуватися певними речами тощо. Це – домашнє насильство, і таким людям потрібна допомога.
Скривджені особи, постійно страждаючи від тяжких психологічних або тілесних травм, часом вдаються до самогубств і навіть до спроб вбити свого кривдника. Дуже тяжкі психологічні наслідки одержують діти, які страждають від насильства, у тому числі й ті, що були його свідками насильства, що вчинялось над іншими. Від цього вони можуть мати руйнівні стресові розлади на все їх майбутне життя.
Ці питання обговорювалися з здобувачами освіти 31с групи ЧМФК разом з викладачем основ правознавства Наталією Гадзіною за круглим столом “Тепло дому без насилля”.
Всі дійшли спільного висновку,що насильство – не просто найпоширеніше порушення основоположних прав людини. Кривдник своїми агресивними діями руйнує фізичне, психічне здоровʼя скривдженої людини і погіршує все наступне її життя.