ЖОВТЕНЬ — ВСЕСВІТНІЙ МІСЯЦЬ ОБІЗНАНОСТІ ПРО РАК ГРУДЕЙ
Щорічно в жовтні в різних країнах по всьому світу проводиться місяць підвищення обізнаності щодо раку молочної залози з метою залучення уваги населення до проблеми, раннього виявлення та лікування, а також підтримки тих, хто живе з цим діагнозом.
До Всесвітнього місяця боротьби з раком грудей студенти Чемеровецького медичного фахового коледжу інформують про важливість уважного ставлення до жіночого здоров’я.
Акцентують увагу жіночого населення ,що рак молочної залози (РМЗ) – найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок. У 2020 році понад 14 500 жінкам в Україні було діагностовано РМЗ. Щодня 41 жінка дізнається про те, що хвора на рак молочної залози. Проте на ранніх стадіях РМЗ виявляється у 73% жінок. Аби зберегти себе та свої груди здоровими, а також суттєво знизити ризик захворіти на рак молочної залози, варто дотримуватися простих та корисних правил здорового способу життя, профілактики та ранньої діагностики.
Студенти давали рекомендації використовувати всі можливості для активного руху. Рухатися для здоров’я та задоволення. Кожного дня. 60 хвилин спорту, танцю або швидкої ходи на день знижують ризик захворіти на рак грудей
Контролювати свою вагу. Надлишкова вага або ожиріння значно підвищують ризик захворіти, особливо в менопаузі. При потребі звернутися до сімейного лікаря, ендокринолога або дієтолога спеціалісти допоможуть вирішити цю проблему.
Дотримуватися принципів здорового харчування. Контролювати вживання алкоголю.
Пам’ятати про спадковий фактор щодо захворювань на рак молочної залози. Якщо такі випадки були, проконсультуватися з лікарем про ризики на необхідність генетичного тестування.
Кожна жінка після 20 років має 1 раз на місяць (на 10-12 день менструального циклу) проводити самоогляди, а також 1 раз на рік проходити огляд у мамолога.
Вже понад 18 років студенти Чемеровецького медичного фахового коледжу 4 курсу Лікувальна справа на чолі з викладачами акушерства гінекології Макошко Т.А , Рапацькою А.В. проводять акцію в селищі Чемеровець « … Головне не втратити час… » Інформують населення щодо захворювання шляхом роздавання інформаційних листівок , проводять міні лекції серед колективів та навчають само обстеження молочних залоз.