Гуртожиток Чемеровецького медичного фахового коледжу зданий в експлуатацію в 1987 році на 250 місць.
У гуртожитку створені усі необхідні житлово-побутові умови для проживання іногородніх студентів. Кімнати розраховані на проживання 2-х та 3-x осіб, які укомплектовані новими меблями. На кожному із чотирьох поверхів розміщено дві кухні із електроплитами, мікрохвильовими печами та електрокип’ятильниками. На першому поверсі обладнані побутова та душова кімнати. У 2008 році здана в експлуатацію система автономного водопостачання. Теплопостачання приміщення здійснюється завдяки власній транспортабельній модульній котельні. У 2009 році проведена заміна дерев’яних віконних блоків на металопластикові, а також здійснено капітальний ремонт житлових приміщень та приміщень загального користування. Гуртожиток забезпечений необхідним твердим та м’яким інвентарем. Створений медичний пункт, де чергує медична сестра.
Для організації самопідготовки студентів та проведення виховних заходів обладнаний читальний зал, навчальна кімната та кінозал.
Виховна робота в гуртожитку спрямована на моральне, правове та сімейно-родинне виховання. Однією із важливих складових створення ефективного позааудиторного простору є проведення різноманітних розважальних заходів, профілактичних бесід, приурочених пам’ятним датам, професійним та державним святам тощо. В гуртожитку діє клуб “Ровесник", де студенти тет-а-тет можуть поділитися своїми особистими навиками і досвідом.

Студентська рада гуртожитку

У гуртожитку діє рада студентського самоврядування. Студентське самоврядування співпрацює з адміністрацією коледжу, профспілковим комітетом студентів, вихователями та завідувачем гуртожитку, а саме, у проведенні різноманітних конкурсів, оглядів, рейдів, організації побуту жителів гуртожитку.
Роботу студради відображає інформаційний центр, стенд якого розміщується у холі гуртожитку. Члени культурно-масового сектору студради регулярно готують випуски стінгазети «Інформаційний вісник». Стенд “Санітарний бюлетень” відображає результати перевірок санітарного стану кімнат старостами поверхів та членами житлово-побутової комісії.

Положення про студентську раду гуртожитку

Склад студентської ради гуртожитку

План роботи студентської ради гуртожитку

Виховна робота в гуртожитку

Виховання — велика справа:
воно вирішує долю людини

Виховання – організований і цілеспрямований процес формування особистості, має різноманітні напрямки, і де б не перебувала молода людина, вона всюди буде знаходитись під виховним впливом суспільства, громадських організацій, коледжу, гуртожитку.
Вступаючи на навчання до нашого коледжу, студенти вимушені залишати свої домівки, батьків та рідних. Але вони тут не самотні, їх оточують одногрупники, куратори, студентська рада. Студенти, які проживають у нашому гуртожитку, знаходяться під пильною увагою всіх учасників виховного процесу: директора коледжу, заступника директора виховної роботи, голови студентського самоврядування гуртожитку, вихователів.
Виховна робота в у гуртожитку коледжу є специфічною, тому що значна частина студентів шкільного віку (14-16 років). Вплив батьків на студентів різко знижується, підвищується самостійність та незалежність, з'являються перші самостійні гроші, які студенти отримують у вигляді стипендії.
Тому основні методи виховної роботи в гуртожитку – метод переконання, метод стимулювання, метод оцінки та самооцінки.

Для виконання ефективного виховного процесу складається виховний план роботи разом із заступником директора з виховної роботи.
Враховуються інтереси студентів, здійснюється комплексний підхід для реалізації виховного процесу в єдності морального, трудового, правового, фізичного та естетичного виховання.
План виховної роботи в гуртожитку складається на рік та на місяць.
Виховний процес у гуртожитку тільки тоді може з успіхом здійснюватись, коли будуть виконуватись основні умови, а саме:
• здійснення виховної роботи з студентами на основі комплексного підходу до самоорганізації студентів, виховання в них уміння мати та відстоювати власну точку зору, свої права, вміння захищати себе та своїх друзів від прояв насильства та грубості;
• створення позитивного морально-психологічного мікроклімату;
• допомога студентам у самопідготовці до занять, оволодінні обраною професією;
• активна співпраця з батьками, громадськістю;
• сприяння формуванню в студентів здорового способу життя, організації дозвілля та змістовного відпочинку мешканців, робота щодо наближення умов проживання в гуртожитку до домашніх.
На початку нового навчального року першочерговим завданням є створення та формування нового складу ради студентського самоврядування гуртожитку. Студентське самоврядування співпрацює з адміністрацією коледжу, профспілковим комітетом студентів, вихователями та завідувачем гуртожитку, а саме, у проведенні різноманітних конкурсів, оглядів, рейдів, організації побуту жителів гуртожитку.
Робота зі студентами розпочинається з їх поселення у гуртожиток. Поселення здійснюємо за тиждень до початку навчання з тим, щоб кожен студент заздалегідь знав, де і з ким буде проживати. Батьків запрошуємо на перші збори разом зі студентами, щоб і вони знали вимоги до їхніх дітей і напрями виховної роботи. У цей же час домовляємось із батьками про єдність вимог у вихованні та способу підтримання взаємозв'язку.
У гуртожитку оформлені інформаційні стенди, що включають Права і обов'язки студентів, Правила внутрішнього розпорядку, Положення про студентське самоврядування, списки мешканців по поверхах, склад старостату гуртожитку.
Члени культурно-масового сектору студради регулярно готують випуски стінгазети «Інформаційний вісник». Стенд “Санітарний бюлетень” відображає результати перевірок санітарного стану кімнат старостами поверхів та членами житлово-побутової комісії.
Виховна робота в гуртожитку спрямована на моральне, правове та сімейно-родинне, художньо – естетичне виховання. Однією із важливих складових створення ефективного позааудиторного простору є проведення різноманітних бесід, годин спілкування, розважальних заходів, приурочених памятним та релігійним датам, професійним та державним святам.

З профілактичною метою організовуємо зустрічі з працівниками правоохоронних органів, а для всебічного розвитку – зустрічі з відомими особистостями краю, конкурси, фотовиставки, виставки художньо- декоративних композицій тощо.
В гуртожитку діє клуб «Ровесник», де студенти можуть поділитись своїми особистими навиками та досвідом.
Психологічні тренінги, які проводить практичний психолог коледжу, стали невід’ємною частиною виховної роботи гуртожитку.

 План виховної роботи гуртожитку