Комісія загальноосвітніх компонентів

    Викладачі циклової методичної комісії загальноосвітніх дисциплін працюють над реалізацією методичної проблеми «Виявлення та розвиток індивідуальних і творчих здібностей студентів на заняттях загальноосвітніх дисциплін та фізичного виховання засобами впровадження методів критичного мислення та мотиваційних аспектів щодо ведення здорового способу життя, зміцнення здоров’я студентів»

Голова циклової комісії Горяча А. П. – викладачка фізики та астрономії, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, «викладач – методист»

Методична проблема «Використання стратегій технології розвитку критичного мислення на заняттях фізики та астрономії як один із засобів підвищення якості знань»
Методична проблема «Використання стратегій технології розвитку критичного мислення на заняттях фізики та астрономії як один із засобів підвищення якості знань»

Похно Сергій Віталійович – викладач біології, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, «викладач – методист»

Методична проблема «Впровадження ІКТ на заняттях біології»
Методична проблема «Впровадження ІКТ на заняттях біології»

Берладін Інна Петрівна – викладачка математики, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії

Методична проблема «Використання інноваційних технологій у навчально - виховному процесі з метою підвищення компетентності студентів на заняттях математики»
Методична проблема «Використання інноваційних технологій у навчально – виховному процесі з метою підвищення компетентності студентів на заняттях математики»

Гаєвський Андрій Олександрович – викладач основ інформатики, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії

Методична проблема « Розвиток критичного мислення майбутніх медичних фахівців через впровадження форм, методів та прийомів традиційних та інноваційних технологій»
Методична проблема « Розвиток критичного мислення майбутніх медичних фахівців через впровадження форм, методів та прийомів традиційних та інноваційних технологій»

Глошанчук Алла Антонівна – викладачка хімії, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, викладач – методист

Методична проблема «Формування життєвих компетентностей студентів на заняттях хімії та медичної хімії через упровадження інноваційних педагогічних технологій»
Методична проблема «Формування життєвих компетентностей студентів на заняттях хімії та медичної хімії через упровадження інноваційних педагогічних технологій»

Вся педагогічна та професійна діяльність членів ПЦК спрямована на озброєння знаннями точних наук та виховання особистості кмітливої, самостійної, творчої – це вимоги сьогодення, соціальне замовлення інформаційного суспільства.
Визначені завдання та поставлена мета вимагають пошуку нових форм, методів організації навчально-виховного процесу, які б дозволили:
–  забезпечити високий інтелектуальний рівень майбутніх фахівців, які уміють самостійно здобувати й застосовувати на практиці знання;
–  розвивати кожного студента як творчу особистість до практичної роботи;
–  залучати кожного студента до активної пізнавальної діяльності;
–  формувати навички пізнавальної та дослідницької діяльності;
–  розвивати критичне мислення;
– формувати вміння спілкування з одногрупниками в процесі навчання точних наук.
Члени ПЦК переконані, що технологія формування та розвитку критичного мислення – це одна з інноваційних технологій, що допомагає студенту не тільки засвоїти певний обсяг знань, а й сприяє розвитку його особистісних рис, нахилів та уподобань.
Основна мета викладачів предметної циклової комісії на заняттях при упровадженні основної методичної проблеми ПЦК:
– створити ситуацію успіху для розвитку особистості студента;
– дати можливість кожному вихованцю відчути радість досягнення, усвідомлення своїх здібностей, віру у власні сили;
– допомогти студенту зрости в умовах успіху;
– дати відчути радість від здолання труднощів;
– допомогти зрозуміти, що задарма, без наполегливої праці, в цьому житті нічого не дається.
Технологія формування критичного мислення має інноваційний характер. Вона сприяє:
– ефективному застосуванню нових знань, опираючись на засвоєний раніше матеріал;
– виробленню вміння діяти й приймати рішення самостійно чи в складі малої групи та розв’язувати ситуації;
– шукати, компонувати й застосовувати нову інформацію з різноманітних джерел, використовуючи ІКТ для виконання конкретних завдань;
– розвиває критичне мислення й прагнення творчості та саморозвитку; застосовувати свої знання в повсякденному житті;
– формує бажання й здатність самостійно вчитися.
У викладачів циклу розроблені комплекси навчально–методичного забезпечення з дисциплін циклу, які включають типові навчальні програми з дисциплін, робочі програми, плани занять, конспекти лекцій, відеосупровід, електронні лекції, відеодосліди, дидактичні матеріали, тексти обов’язкових контрольних та самостійних робіт, тексти завдань по підготовці до державної підсумкової атестації з математики, засоби поточного контролю, перелік основної та додаткової літератури з дисциплін. Для забезпечення самостійної роботи студентів підготовлені членами методичної комісії методичні вказівки та рекомендації, індивідуальні семестрові завдання. Створений дидактичний матеріал для проведення занять з фізики, математики, біології, інформатики та хімії, наявна тематична картотека, табличний фонд.
Для ефективного та якісного викладання загальноосвітніх дисциплін в коледжі створені 5 кабінетів:
– кабінет фізики (завідувач кабінету Горяча А.П.);
– кабінет математики (завідувач кабінету Берладін І. П.);
– кабінет інформатики (завідувач кабінету Гаєвський А. О);
– кабінет хімії (завідувач кабінету Глошанчук А.А.);
– кабінет біології (завідувач кабінету Худик Л.О.).
Кабінети (лабораторії) обладнанні відповідно до вимог Положення про навчальні кабінети у загальноосвітніх навчальних закладах, затвердженого наказом МОН України від 20.07.2004 року №601. В кожному з них є паспорт навчального кабінету.
Викладачі циклу готують здібних студентів до участі в міських та обласних олімпіадах, на яких студенти займають призові місця.
Успішній реалізації методичної проблеми предметної циклової комісії загальноосвітніх дисциплін сприяють успішно проведенні позааудиторні заходи під час проведення тижня знань, в програму якого входять інтелектуальні ігри, відеолекторії, конкурси, вікторини, тренінги. Працює п’ять гуртків: фізичний, математичний, біологічний, хімічний, та гурток інформатики. Щорічно студенти працюють над науково-пошуковими роботами.

Конкурс буклетів
Конкурс буклетів
Гра "Поле чудес"
Гра “Поле чудес”
Математична рапсодія
Математична рапсодія
Чорнобиль - трагедія ХХ століття
Чорнобиль – трагедія ХХ століття
Інтелектуальна гра "Найрозумніший"
Інтелектуальна гра “Найрозумніший”
Фізична культура та здоров’я

Основна увага зосереджена на реалізації методичної проблеми «Виховання фізичної культури студентської молоді в сучасних умовах – пріоритетна програма якісної підготовки майбутніх спеціалістів для сфери охорони здоров’я»
Гук В.П.- викладач фізичної культури та здоров’я, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, старший викладач.
Дробіна А.М.- викладач фізичної культури та здоров’я, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, старший викладач.
Лебідь І.В.- викладач фізичної культури та здоров’я, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії.
Викладачами визначені основні напрями педагогічної діяльності:
– покращення фізичного та духовного стану студентської молоді навчального закладу;
– створення умов для формування фізичної культури особистості;
– розвиток та покращення головних життєво важливих рухових якостей та здібностей майбутніх молодших спеціалістів.
Метою діяльності фізичної культури є:
– створення умов для формування фізично загартованих та гармонійно розвинених фахівців;
– формування мотиваційного аспекту щодо занять фізичною культурою задля розвитку фізичного і морального становлення особистості, її підготовки до активної професійної діяльності;
– установка на ведення здорового способу життя, постійне фізичне самовдосконалення та самовиховання.
Основна мета реалізується комплексним підходом до розв’язання завдань:
• формування мотивів здорового способу життя студентів;
• широке залучення студентів до занять фізичної культури задля удосконалення функціональних можливостей організму та розвитку основних систем життєзабезпечення;
• формування навичок щоденних самостійних занять фізичними вправами, набуття знань з фізичного виховання та основ здоров’я;
• виховання інтересу, потреб і звичок до занять вправами в позааудиторний час.
В коледжі є належна навчально-матеріальна база для занять фізичної культури та здоров’я:
– ігрова зала;
– гімнастична зала;
– тенісна зала;
– тренажерна зала для юнаків і дівчат.
Для студентів створені умови для поповнення ресурсу здоров?я шляхом постійного і регулярного заняття фізкультурою та спортом. Викладачами правильно організований режим освітнього процесу, складовою якого є заняття, які проводяться згідно з робочою навчальною програмою. Викладачі забезпечують проведення занять оздоровчого і лікувально-профілактичного напрямів в основних та спеціальних групах з використанням сучасних методів контролю за функціональними можливостями організму студента. На заняттях майбутні молодші фахівці удосконалюють свою спортивну майстерність у різних видах спорту, які забезпечують стабільну фізичну активність організму.
Стратегічне завдання предметної циклової комісії – це зміцнення здоров’я студентів та систематичний контроль за його станом, організація активного відпочинку студентів, розвиток спортивних традицій та примноження спортивної сили навчального закладу.
В коледжі працюють такі спортивні секції:
– волейбольна (керівник секції Гук В.П.)
– баскетбольна (керівник секції Лебідь І.В.);
– легкої атлетики ( керівниця секції Дробіна А.М.);
– тренажерна зала (керівник Гук В.П. )
Робота секцій спланована, заняття проводяться систематично, згідно з розкладом занять. Участь студентів в спортивних секціях забезпечує їх фізичну підготовку, загалом підвищує рівень фізичної та розумової працездатності.
У спортивних секціях займаються здібні студенти, які мають достатню фізичну підготовку і бажають займатися спортом. Є активними учасниками різних спортивно-масових змагань, зокрема беруть участь в:
Участь в районних змаганнях до Дня фізкультурника з різних видів спорту 
Першість коледжу з міні-футболу серед команд юнаків академічних груп
Історико-спортивне свято «Козацькі ігри» серед юнаків перших курсів.
Військово-спортивні змагання до Дня збройних сил України серед юнаків І-ІІІ х курсів відділення «Лікувальна справа»
Проведено товариські зустрічі з  баскетболу з командами юнаків та дівчат району та ін.
Першість коледжу з волейболу серед юнаків та дівчат відділень «Лікувальна справа» та «Сестринська справа»
Проблеми навчання та фізичного є важливою проблемою розгляду на засіданнях предметної циклової комісії, де розглядаються актуальні питання:
– впровадження інноваційних технологій в освітній процес;
– шляхи удосконалення фізичного виховання молоді, виходячи із завдань освіти України;
– збереження традицій фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи студентів в коледжі.
Таким чином викладачі наполегливо та цілеспрямовано працюють над залученням студентів до щоденних занять фізичною культурою та спортом як невід?ємної частини заходів з профілактики захворюваності, підвищення продуктивності навчальної діяльності, створення умов для активного відпочинку студентів та викладачів.